Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Posibile noi probe la admitere la INM 2011-2012 - ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Posibile noi probe la admitere la INM 2011-2012 - incredibil ce vor sa faca!

Acum cateva zile s a afisat pe saitul CSM un anunt privind recrutarea magistratilor pe viitor (aflata in dezbatere publica),probabil va intrebati ce vor sa faca...eee vor sa scada ponderea examenului grila+rationament la 40% din nota finala si sa mai adauge inca 3 probe ce nu au legatura cu profesia de magistrat(poate doar o posibila proba de solutionare a unei spete....care va fi cel mai probabil foarte subiectiva)#-o voi ce parere aveti?
am inteles ideea dar intrebarile raman ... totul depinde de modificarea legii, de raportul pe justitie, de numarul locurilor ce se vor canta la judecatorii/ parchete pe langa judecatorii ...
Desigur nu este un lucru clar aceasta schimbare depinde de multe lucruri precum cele mentionate plus ,as mai adauga eu unul noile coduri, impactul va fi destul de mare si pentru cei de la inm care organizeaza concursul si pentru magistrati si pentru avocati cat pentru toata societatea