Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract pe perioada determinata

O nelamurire am:in timpul unui contract pe perioada determinata de 1 an,daca ramai insarcinata ce se intampla?sunt obligati sa-ti respecte drepturile la fel ca in timpul unu contract pe perioada nederminata sau dupa 1 an nu-i mai intereseaza nimic?
Daca nu se va decide prelungirea duratei ,atunci acesta va inceta de drept la data expirarii perioadei pentru care a fost incheiat.