Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Obligatiile fiscale ale angajatorului
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Obligatiile fiscale ale angajatorului

Buna ziua!
As vrea sa stiu ce sume trebuie sa plateasca angajatorul spre stat pentru un angajat care salariul minim pe economie 670 lei net ? Si ce anume reprezinta acele sume ?

Va multumesc !
lucian__ a scris:

Toate taxele care trebuiesc platite sunt reglemenate prin codul fiscal.

Si raspunsurile de la toate intrebarile de pe forum se gasesc in legislatie ...
mihai_u a scris:

lucian__ a scris:

Toate taxele care trebuiesc platite sunt reglemenate prin codul fiscal.

Si raspunsurile de la toate intrebarile de pe forum se gasesc in legislatie ...

Depinde foarte mult de profilul activitatii firmei, sunt si taxele locate, pentru care nu pot fi date niste raspunsuti deoarece nu stim ce mijoace fixe are firma, terenuri, cladiri..............
Nu stim daca e paltitor sau nu de tva, de impozit pe profit sau microintreprindere...........
.............................................................
Buna!
Firma va fi o spalatorie ecologica de haine si covoare, amplasata in mediul rural, chiar in casa-proprietatea personala.
Unde anume ar trebui sa cautinformatii legate de taxe pentru o astfel de firma, in codul fiscal/legislatie ?

Multumesc!
Va pot oferi un link de unde sa va documentati mai pe larg.
[ link extern ] /