Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita !!!!
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita !!!!

Buna seara!

Ma aflu la pasul de executare silita. Banca a scos ipoteca la pretul de 24000 euro,eu mai datorez bancii 10000

In contract se specifica astfel:

"In caz de executare silita ,toate spezele, precum si toate sumele ramase neacoperite prin valorificarea garantiei sunt si raman in sarcina garantului ipotecar, banca putand executa activele sale in limita debitului neacoperit."

Intrebarea mea este daca banca vinde ipoteca la 24000, isi acopera pierderile si restul de bani imi revin mie? Sau daca ar fi vreo cale de atac dat fiind ca in contract este specificat ce am precizat mai sus.

Multumesc!
Restul de bani va va reveni dvs. Insa, alaturi de cei 10000 de euro, banca va calcual dobanzi, penalitati, cheltuieli de judecata si de executare.
Daca se va vinde la 24.000 euro....
Sa nu se vanda la al 2-lea termen pe cine stie ce suma. Asta e riscul...
In cazul tau, as incerca repede o reesalonare cu banca