avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Chitanta sau dispozitie de incasare.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Chitanta sau dispozitie de incasare.

Pt creditare societate de catre asociati se elibereaza chitanta sau dispozitie de plata?
Cel mai recent răspuns: mirela83 , utilizator 13:49, 27 Iulie 2011
Buna ziua,
am si eu o nelamurire , pentru fiecare dispozitie de incasare reprezentand o suma de bani cu care administratorul societatii crediteaza firma, trebuie intocmit contract de imprumut, cu nr. si data emiterii, daca da, care este legea care impune acest lucru?
Va multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 27 Iulie 2011
mirela83, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract creditare societate frezii frezii Buna ziua,va rog sa-mi spuneti,contractul de creditare,pentru ca asociatii sa poata imprumuta firma cu bani,se face la fiecare dispozitie de incasare,la ... (vezi toată discuția)
Imprumut firma luciapap luciapap Buna ziua,asociatii imprumuta firma din anul 2006, imprumuta doar cand este nevoie, pana in prezent 196000 lei.Cand au imprumutat firma am facut chitanta si am ... (vezi toată discuția)
Recuperare cheltuieli de constituire societate carlos888 carlos888 Va salut! Am o intrebare legata de recuperarea ceheltuielilor de constituire a societatii. Am un SRL sunt asociat unic si administrator. Care este modul ... (vezi toată discuția)