Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Chitanta sau dispozitie de incasare.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Chitanta sau dispozitie de incasare.

Pt creditare societate de catre asociati se elibereaza chitanta sau dispozitie de plata?
Buna ziua,
am si eu o nelamurire , pentru fiecare dispozitie de incasare reprezentand o suma de bani cu care administratorul societatii crediteaza firma, trebuie intocmit contract de imprumut, cu nr. si data emiterii, daca da, care este legea care impune acest lucru?
Va multumesc.
mirela83, utilizator