Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... citire contor apa
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

citire contor apa

buna ziua! as vrea sa stiu, explicit, cum se citeste contoarul la apa ( apometru 5 cifre, ex. 00789), pentru a evita discutiile in contradictoriu cu alte persoane. Eu stiu ca ultima cifra nu se ia in calcul efectiv. Multumesc!
multumesc.

Acest contor arata 30.8 sau 308 metrii cubi ?

[ link extern ]
308 m3, subdiviziuni metrului cub sunt afișate pe indicatoarele rotative. Tamburul principal cu 5 poziții e doar pentru metri cubi , se și vede notificarea de subdiviziuni (x0. 1, x0. 01....) la indicatoarele cu afișaj rotativ (ca un ceas).
latka, moderator