Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Regulament cadru de ocupare a posturilor vacante
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Regulament cadru de ocupare a posturilor vacante

In institutiile publice cum se face ocuparea posturilor vacante,in baza caror acte normative?
Se poate aplica HG 711/2010
Regulamentul cadru este in faza de proiect, dar contine aceleasi precizari ca si 711/2010
corect,dar metodologia organizarii concursului se poate lua de la HG 711/2010? Este legal ,pentru exemplele de angajare enumerate mai sus
Cred ca prin analogie se poate lua dupa HG .
alta HG exista care sa reglementeze metodologia?