avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Regulament cadru de ocupare a posturilor vacante
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Regulament cadru de ocupare a posturilor vacante

In institutiile publice cum se face ocuparea posturilor vacante,in baza caror acte normative?
Se poate aplica HG 711/2010
Regulamentul cadru este in faza de proiect, dar contine aceleasi precizari ca si 711/2010
Cel mai recent răspuns: 100marian2011 , utilizator 19:43, 27 Martie 2011
corect,dar metodologia organizarii concursului se poate lua de la HG 711/2010? Este legal ,pentru exemplele de angajare enumerate mai sus
Cred ca prin analogie se poate lua dupa HG .
alta HG exista care sa reglementeze metodologia?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prin ce lege se reglementeaza functia unica din cadrul primariei? cri_secret_ina cri_secret_ina As dori sa stiu mai multe despre functiile unice in cadrul primariei. Exista vreun cadru legal care reglementeaza aceste functii? (vezi toată discuția)
Posturi blocate 2010? gixee gixee stiti cumva daca posturile in sistemul bugetar sunt blocate si in 2010? din cate stiu erau blocate pana la sfarsitul anului 2009. lucrez intr-o institutie ... (vezi toată discuția)
Functii de conducere bonzai81 bonzai81 Buna Seara, as dori sa aflu care act normativ interzice organizarea de concurs pt ocuparea unei functii de conducere?(a aparut in cursul lunii martie) (vezi toată discuția)