Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto de prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto de prima inmatriculare

Buna seara ,va rog sa-mi raspundeti daca imi pot recupera banii platiti in nov 2008 cand am cumparat o masina din Italia.atunci am platit taxa de prima inmatriculare de 879 de euro.mentionez ca masina mea are cap. cilindrica de 1600cm3 si respecta norma de poluare Euro 2 si este fabricata in 1996.Daca imi pot recupera banii ce trebuie sa fac?.Va multumesc anticipat
wug1229 a scris:

Buna ziua!

Sunt in aceeasi situatie. Cu cine ati ales sa mergeti in instanta? Ma refer la avocat si daca a castigat procese pe aceasta tema.

Multumesc, Buna ,am consultat un avocat care are experienta in astfel de procese.Deja am castigat in doua instante acum urmand sa ne prezentam si la ultima instanta la Ploiesti .Aici pronuntarea va fi definitiva.
Adi
Buna seara ,vreau sa va anunt ca am castigat si la Curtea de Apel Ploiesti asta insemnand ca sentinta este irevocabila deci Administratia Financiara trebuie sa-mi inapoieze banii luati pe taxa plus dobanda aferenta.
ciric luminita a scris:
vreau sa va anunt ca am castigat si la Curtea de Apel Ploiesti
O veste buna si pentru noi, cei ce asteptam sa ne recuperam taxa.
Felicitari!