Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Presedinte C.J.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Presedinte C.J.

Unde isi depune declaratia de avere presedintele unui consiliu judetean si in ce baza...va multumesc
julien_slbz a scris:

rezulta clar ca, in prezent, legislatia nu reglementeaza "cui" trebuie sa depuna declaratia de avere un presedinte al CJ...faptul ca presedintele CJ nu are calitatea de consilier judeteana creeaza, de asemneea, confuzie...

In caz ca nu este reglementata special situatia Presedintilor Consiliilor Judetene poate fi aplicabil art.9 alin.2 lit.h din legea citata mai sus. ;)
Aveti dreptate, dar cum sa ii spui unui presedinte ales ca domnia sa face parte din alte categorii prevazute de lege ?...X-(
Nu aveti dvs nicio vina, asa este facuta legea . Situatia depunerii declaratiei de avere a presedintelui CJ nu este reglementata in mod special.
Poate in viitor apropiat sau indepartat sa modifice legea in acest sens.