Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DOSAR CASARE MASINA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DOSAR CASARE MASINA

Buna ziua,
Ce trebuie sa cuprinda un dosar pentru casarea unei masini cumparata pe firma?
Multumesc anticipat!
Multumesc mult!

Spuneti-mi va rog, la firma exista vreo procedura, adica se face un proces verbal sau alte documente?
Se intocmeste Proces verbal de casare, la care se anexeaza lista cu ceea ce doriti sa casati (in acest caz, autoturismul). Dupa aprobare se Intocmeste si Proces verbal de scoatere din functiune a mijlocului fix respectiv.