avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 112 pentru iunie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 112 pentru iunie

declaratia 112 pentru iunie se mai poate depune la ghiseu,sau doar on line?
Cel mai recent răspuns: ContSters123067 , utilizator 22:27, 16 August 2011
se intelege ca problema @danadanei e ca nu-i "merge" chestia aia d-a cumparat-o. adica are in posesie ceva nefolositor.
iată de ce,(am mai pus aceasta întrebare)e ce primesc un astfel de mesaj :Starea: <<Fisierul depus nu este o declaratie D112
Eroare: Certificatul nu este unul achizitionat de la furnizorii de servicii de certificare, acreditati in conditiile Legii nr. 455/2001 >> ,eu incarc declaratia 112,certificatul este obtinut de la CERTSING,am trimis de 3 ori declaratia on line...si totusi

Concluzia :au lacune sau unora dintre noi li se întâmplă ceva paranormal!
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Iulie 2011
danadanei, utilizator
aceeasi situatie o intampin si eu. luna trecuta a fost la fel si furnizorul a indicat sa schimb parola. am schimbat parola si am depus declaratia fara probleme. luna aceasta de doua zile am aceeasi eroare. chiar nu mai inteleg nimic este acelasi furnizor CERT SIGN. cum ati rezolvat problema, rog un raspuns. multumesc
au lasat POARTA asta: "tochen:)) defect":stunned:, ca stiau de la inceput ca vand ceva nefiabil pentru utilizare in masa si pe termen indelungat...

banu' a fost interesu' (vreo 23.000.000 euro, numai in primul an, 2011... cu alti bani anual, perpetuu:stunned:... ), in 3 conturi particulare, indicate ( de fapt, obligatorii!) de fisc.

obiectiv indeplinit!

[ link extern ] /

... e si o baza legala: "prevederile OUG nr. 117/2010, cu modificarile si completarile ulterioare":stunned:...




Ultima modificare: Joi, 11 August 2011
ContSters123067, utilizator
Am schimbat parola ,am schimbat calculatorul' dar ce n-am facut ,si tot n-a mers:(( acelasi raspuns" Starea: Fisierul depus nu este o declaratie D112
Eroare: Certificatul nu este unul achizitionat de la furnizorii de servicii de certificare, acreditati in conditiile Legii nr. 455/2001" .Furnizorul a zis ca ma va suna
A mai ramas sa chem o baba sa-l descante sau un popa sa-i cante "aleluia "!Multumesc, @gigelin ,m-am luminat - e mort .
Ultima modificare: Marți, 16 August 2011
danadanei, utilizator

Alte discuții în legătură

Ordinul 2215/2011- declaratia 112 va putea fi depusa pe hartie si in luna iulie  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu [u]Ministerul Finantelor Publice a decis sa prelungeasca cu o luna termenul in care contribuabilii pot depune declaratia fiscala unica in format de hartie. ... (vezi toată discuția)
Declaratii nedepuse-avertisment? invatacel invatacel Buna ziua, Trebuie sa depun 4 declaratii 112 nedepuse, stiu ca pentru a obtine un avertisment trebuie depus un dosar cu o cerere...exista vreun model tip ... (vezi toată discuția)
Declaratie 112 nedepunere online ionela11 ionela11 Buna ziua! Daca nu am reusit sa iau semnatura digitala pana in prezent si am si un angajata din luna sept anul acesta , mai pot depune la ghiseu decl. 112? la ... (vezi toată discuția)