Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxe notariale mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxe notariale mostenire

Doresc sa aflu care sunt costurile totale notariale pentru un supliment de mostenire ce consta intrun teren de 2.22ha , extravilan , cu folosinta pasune, localitatea Pucioasa Dambovita
horatiucalancea, utilizator
Taxa e de 8% din valoarea terenului. Acum nu stiu la cat este evaluat de notari un ha de pasune in marea metropola -in extravilanul sau- Pucioasa. In ultimii 2 ani s-au mai redus taxele, chiar binisor, dar poate pe acolo nu a ajuns criza.