Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admiterea in barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admiterea in barou

buna ziua ..poate cineva sa ma ajute si pe mine cu mai multe detalii despre admiterea in barou??m-am intors curand din strainatate si nu stiu nimic despre aceasta...tin sa mentinonez ca sunt din judetul teleorman...multumesc frumos!
mihaelamiki99 a scris:

vroiam sa va mai intreb ceva ...am inteles de la niste prieteni ca admiterea celor din judetul teleorman se face la CRAIOVA...nu stiu de ce si cum...stiti ceva ??eu locuiesc in Teleorman si deci trebuie sa ma inscriu la baroul din Alexandria cred....va multumesc frumos...

In Alexandria nu exista barou. In Teleorman. Deci dvs. veti depunde dosarul de inscriere la Baroul Teleorman. Daca veti promova examenul,veti avea obligatia de a urma cei doi ani de stagiu in baroul Teleorman.
Sustinerea examenului va avea loc in Centru Teritorial INPPA din Craiova pentru cei ce se inscriu in Baroul Teleorman.
luiza2008, utilizator
Multumesc Luiza pentru clarificarile facute. :)
multumesc frumos...am inteles acum!