Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drum de servitute
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drum de servitute

In anul 1995 prin sentinta ne-a fst instituit un drum de servitute ia in urma cu 3 ani un unchi a construit o casa si drumul nostru de servitute trebuia sa treaca prin fata casei lui.Ne-a spus ca ne da drumul prin spatele casei insa acesta a devenit o carare cu latime de 1,2 m>in urma cu cateva zile ne-a spus ca nu ne mai lasa sa trecem nici pe acolo.Mentionez ca acest drum este singura cale de acces la casa care este situata mai in spate.As dori sa primesc un raspuns pt ca eu nu mai inteleg nimic.Va multumesc.
VA ROG SA-MI DATI UN RASPUNS LA ULTIMA INTREBARE PT CA SUNTEM DISPERATI.VA MULTUMIM
buna seara.Va adresez o inrebare: intrebare ce inseamna"intabulare drept de servitute in favoarea unui imobil cu o latime de 2 m asupra unui alt imobil?