avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Noile coduri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Noile coduri

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca toate codurile noi au intrat in vigoare, adica codul civil, penal, codul de procedura civila si codul de procedura penala!
Va multumesc
o cocomarla baseasca . faci cod nou care chipurile are o alta abordare mai realista , dar aplici codul de procedura vechi. cum vine asta mai greu de digerat
.in plus faci cod acre are aplicabilitate pentru viitor dar al aplici conform unui cod de procedura care este facut pentru un cod vechi abrogat?
unde a facut dreptul boc si ai lui?o babilonie bataie de joc pentru o tara intreaga

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicare cod civil vechi/nou raicuraisa raicuraisa Va rog sa-mi spuneti de cand se aplica noul cod civil si unde se mentioneaza De unde reiese ca pentru intamplari petrecute/reclamate inainte de data ... (vezi toată discuția)
Cod civil vechi sau cod civil nou catalinro2008 catalinro2008 buna ziua ! am o intrebare si va rog daca se poate astept un raspuns. Am 3 credite contractate in anul 2007 ultimul , si doresc sa stiu daca se aplica codul ... (vezi toată discuția)