Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... bani dati fara acte legale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

bani dati fara acte legale

am imprumutat in luna septembrie o cunostinta cu 1500 ron si 350 E,si ma tot amana cu returnarea sumei,mentionez ca nu am facut nici un act oficial si nici martori nu am,doar o simpla hartie scrisa de persoana respectiva numai cu suma imprumutata si data,exista o cale legala ptr.a-mi recupera suma?
credeti-ma ca am incercat pe cale amiabila,si persoana respectiva nu-mi raspunde nici macar la telefon
O plangere penala ar fi un prim pas...