Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificatul energetic
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificatul energetic

am inteles ca pt a beneficia de reducerea impozitului pe lociunta daca ti-ai izolat locuinta cu banii proprii, este nevoie de un certificat energetic. va rog spuneti-mi cum se procura acest certificat si unde se depune? va multumesc mult!
Trebuie sa realizati un audit energetic cu un auditor autorizat. Atentie, nu puteti izola partea exterioara a cladirii fara autorizatie de constructie. In cazul blocurilor trebuie izolat tot blocul.

Beneficiati de scutire de la plata impozitului pe imobile pentur 7 ani.
~ Conținut șters la cerere ~