Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA curs valutar - 35000 euro plafon tva ptr societatile ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

curs valutar - 35000 euro plafon tva ptr societatile neplatit de tva

sunt persoana juridica neplatitoare de tva - plafonul de tva este pana la 35000 euro
as vrea sa stiu la ce curs se calculeaza , de exemplu la data de 30.09.2008?

sau se calculeaza la cursul de la data intrari in UE 1.01.2007?

rog mult ajutatima

Rezulta ca cei de la Adm.Fin au dreptate- Situatia se incheie dupa - si cuprinde 31.12.2009- deci se aplica valoarea de 4,22 valabila pt 31.12.2009.
Imi cer scuze pentru faptul ca legislatia in materie nu e chiar pe intelesul agentilor economici !
Nu cred ca exista la capitolul "emoticons"- un simbol pentru scarpinatul peste cap !
Dar niciodata nu e prea tirziu ...!
La plafonul de 35.000 euro se iau in calcul si veniturile din operatiuni intracomunitare?