avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Noua taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Noua taxa auto

Poate s-a mai precizat anterior dar nu am gasit nimic in acest sens.
In ce masura noua lege va afecta hotararile instantelor la dosarele aflate pe rol?
Stadiul acestora(prima sau a doua instanta)are vreo relevanta in acest sens?
Multumesc,

Sorry:)vad ca s-a mai postat ,e drept la un dosar anume,dar cred ca ar fi mare interes daca ati putea dezvolta subiectul(in sensul cum ati trata acesta problema in cazul instantelor)in ipoteza ca ea este deja in vigoare la termenele de judecata ulterioare.
Ultima modificare: Luni, 19 Decembrie 2011
ovidiu59, utilizator
Cel mai recent răspuns: ovidiu59 , utilizator 07:56, 19 Decembrie 2011
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc,aceste lucruri le stiam:)eu am facut referire la dosarele aflate deja pe rolul instantelor cu hotarari pronuntate(care nu sunt inca definitive) sau la primul termen.
Ce este de facut in acest caz?sau mai precis care ar fi abordarea ulterioara a acestora,interpretari,jurisprudenta.....
Ultima modificare: Luni, 19 Decembrie 2011
ovidiu59, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen de depunere plangere la cedo darisdinu darisdinu buna ziua! .Am fost condamnat definitiv pe ne drept la 3 ani inchisoare de o instanta din ialomita, slobozia pentru un furt care nu lam facut eu ,pur si simplu ... (vezi toată discuția)
Am probleme cu intelesul termenului "cauza" si cererea de recuzare cf. art. 64 (3) din cpp eusaisapte eusaisapte Judecatorii imi resping contestatiile in anulare motivand printre altele ca nu se poate face contestatie in anulare decat impotriva hotararilor asupra fondului ... (vezi toată discuția)