Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Administrator financiar (patrimoniu) COR 263111
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Administrator financiar (patrimoniu) COR 263111

Buna ziua

Va rog sa-mi spuneti daca acest cod COR (Administrator financiar (patrimoniu) COR 263111) se preteaza pentru o persoana care este administratorul firmei (numit prin statut) si care desfasoara si activitatea economico- financiara a societatii.

In urma cautarilor acest cod COR l-am gasit in special la institutii bugetare, nu se preteaza si la SRL?

Multumesc

freeelis a scris:

lav1 a scris:

Administrator societate comerciala COR 214945 se foloseste pentru ingineri.

....

De unde ati dedus dvs asa ceva ? ... COR nu face nicio referire la acest lucru ... prin urmare, pentru angajarea unui administrator societate comerciala se foloseste codul COR -214945.

Face parte din subgrupa 214 Ingineri (exclusiv in electrotehnologie)
Daca face parte dintr-o anumita grupa , asta nu inseamna ca este aplicabil numai inginerilor.
Atunci ce sens mai au grupele? Daca era asa cum spuneti codurile erau puse in ordine fara nici o explicatie si alegeam functia dupa denumire. De fapt, cum interpretam COR-ul?