Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general monografie contabila leasing financiar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

monografie contabila leasing financiar

va rog frumos daca ma poate ajuta cineva cu o monografie contabila leasing financiar.(am achizitionat un autoturism in aprilie 2011)
De ce folositi contul 8036? Reglementarile contabile din 2009 prevad urmatoarele> "Cu ajutorul acestui cont se tine evidenta imobilizarilor primite in leasing operational", deci nu are nici o legatura cu leasingul financiar