Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preavizul, zile lucratoare sau calendaristice?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preavizul, zile lucratoare sau calendaristice?

In urma cu doua saptamani mi-am dat demisia. Preavizul meu trebuie sa inceteze dupa 15 zile lucratoare sau calendaristice? Dupa cum vad eu art.79 sunt calendaristice dar, eu am semnat o cerere de demisie pe care scrie lucratoare. E posibil?
Va multumesc. Am nevoie de un raspuns urgent!
Numai ca nulitatea acelei clauze o poate constata numai instanta de judecata ;)
elis a scris:

Numai ca nulitatea acelei clauze o poate constata numai instanta de judecata ;)

Adevarat.
Acest lucru nu inseamna ca ea nu este nula.