Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit ATENTIE! Declaratia 101 - termen 26 martie 2012, ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

ATENTIE! Declaratia 101 - termen 26 martie 2012, inclusiv. Descarca noile formulare ale declaratiilor 100 si 101.

OG 2/2012, pentru modificarea şi completarea Ordonanţei Guvernului nr. 92/2003 privind Codul de procedură fiscală
Art. II. - Declaraţia anuală de impozit pe profit pentru anul 2011 se depune de toţi contribuabilii, la organul fiscal competent, până la data de 25 martie 2012, cu excepţia contribuabililor prevăzuţi la art. 34 alin. (5) lit. a) şi b) din Codul fiscal care depun declaraţia anuală de impozit pe profit pentru anul 2011 până la data de 25 februarie 2012.
Daca nu am depus D100 pentru trimestrul 4, acum cand depun D101 trebuie sa bifez la casuta cu Definitivarea pana la 25 feb?
Salut,

Doua intrebari?

1. Pana cand se mai poate depune delaratia la finate ( fara certificat digital) pentru a nu primii amenda?

2. In lege scrie "în format PDF, cu fişier XML ataşat, pe suport CD" dar salvarea din fisierul PDF se face txt nu XML ... nu fac ceva bine?

Alex