avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... formulare ANAF avocat stagiar
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

formulare ANAF avocat stagiar

Buna ziua!
In afara de declaratiile 392 B, 200 si 220, mai tb sa depun vreo alta declaratie la ANAF?
Sunt avocat stagiar, anul trecut m-am inregistrat la ANAF, sunt in anul doi de stagiatura. Multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 3 Februarie 2012
lisette, utilizator
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 22:22, 3 Februarie 2012
BicovStefan a scris:

Avocatii trebuie sa aibe jurnal pentru vanzari?

Intocmesc numai in masura in care sunt platitori de tva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 392 anaf mariana_marian1778 mariana_marian1778 Buna seara.Imi poate spune cineva ce contine declaratia 392 pe care trebuie s-o depuna PFA-urile la fisc pana in 25 februarie? Cifra de afaceri,prestari de ... (vezi toată discuția)
Declaratia 392/a deacroxana deacroxana In categoria -Livrari catre persoane neinregistrate in scopuri de tva- intra si persoanele fizice, care nu sunt organizate ca pfa nici II, sunt simpli ... (vezi toată discuția)
Declaratia 392b- nelamuriri Marius Jeler Intreprindere Individuala Marius Jeler Intreprindere Individuala Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Am o ii si am cumparat un aparat de 5000 lei fara TVA. In declaratia 392B cuprind si TVA -ul aferent sumei ... (vezi toată discuția)