Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca cu act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca cu act aditional

buna ziua am si eu o intrebare am semnat in 2007 un contract de munca cu act aditional pe 5 ani cu scolarizare de 1 an in pentru functia de mecanic locomotiva in care am primit salariul minim pe conomie pe timpul scolarizarii am efectuat dupa scoala functia de mecanic ajutor 6 luni dupa care ma scolarizat in functia de sef tren am lucrat in functia de sef tren pana in decembrie 2011 dupa care am fost concediat disciplinar cand m am dus sa iau cartea de munca a zis ca trebuie sa platesc daune din contractul aditional 8000 euro plus cheltuieli de scolarizare daca nu ma dau in judecata e normal?
atentie pt cine mai semneaza asrfel de contracte fara sa stie ! eu am semnat acest contract din dorinta unui loc de munca chiar angajatorul ma sunat sa mi propuna !