Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda rovinieta

Am primit un proces verbal de constatare a contraventiei pentru ca in momentul acela nu aveam rovinieta. Acest PVCC mai are si o instiintare de plata care zice ca pe langa amenda trebuie sa achit si contravaloarea tarifului de despagubire de 28 euro.
Eu acum am rovinieta platita, mai trebuie sa platesc din nou 28 euro ?
vasile01 a scris:

exista vreo sansa cu calculu retroactiv

Aveti dreptul sa solicitati recalcularea alcoolemiei