Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general decontare cheltuieli medicale asociat unic
Discuție deschisă în Contabilitate în general

decontare cheltuieli medicale asociat unic

cum se pot decontata pe societate cheltuielile de spiatlizare in ungaria pentru asociatul unic al societatii aflat in pensie de invaliditate?
Pentru a beneficia de decontarea CB cu spitalizarea, trebuie ca asociatul unic sa fi avut incheiat contract cu Casa de Asigurari Sociale de Sanatate ( vestitul 0.85%).
Asta in Romania.
Nu stiu daca va foloseste raspunsul, dar acesta este singurul mod de decontare pe care il cunosc, intre SANATATE si ASIGURAT.
Herra_, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
nu are nevoie de CM fiind in pensie de invaliditate. Pot repartiza dividende avand profit nerepartizat si profit pe 2011. Daca factura se va emite pe societate este considerat intracomunitar ?
~ Conținut șters la cerere ~
si trebuie sa ma inregistrez in registru operatorilor intracomunitari.