Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... contributii Barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

contributii Barou

Imi poate spune cineva care e cuantumul contributiilor la UNBR si la Baroul Bucuresti / pe luna pt un avocat stagiar?
Doamna de la cancelarie m-a expediat si nu gasesc hotararile care prevad contributiile :( trebuie sa leplatesc pentru eliberarea cardului si legitimatiei.
Multumesc.
Urmeaza sa imi depun actele la finante la domiciliu pentru plata impozitelor si apoi la Bucuresti sa ma duc la ANAF-ul de la sediul principal al societatii de avocatura. Stiu ca la prima trebuie sa depun declaratia 200 si la a doua declaratia 070 cu actele aferente : copie decizii, copie contract, copie buletin.
Exact. CIF o sa vi se elibereze de la ANAF aferent sectorului in care se afla cabinetul; de asemenea registrele se numeroteaza si inregistreaza tot la ANAFaferent sectorului in care se afla cabinetul. Incercati sa le cumparati gata snuruite ca sa nu le snuruiti dvs; se gasesc si gata snuruite.