avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Diferenta dintre Asociatie familiala , persoana ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Diferenta dintre Asociatie familiala , persoana fizica sau s.r.l.

buna
as dori mai multe explicatii despre ce ar fi mai bine sa fac , si care ar fi diferenta intre ele

va multumesc
Cel mai recent răspuns: Belu Csilla , utilizator 08:30, 12 Februarie 2022
Ma interesează și pe mine sa deschid întreprindere individuală ,un magazin de articole de decor și cadouri asi dori să știu dacă este necesară calificare și dacă da ce fel de calificare .Mulțumesc anticipat
As vrea si eu sa aflu

cameliaagafia a scris:

Daca sunt somer si vreau sa infintam o asociatie familiara- inceteaza somajul in momentul infintarii asociatii?

BIU"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa si srl ContSters87904 ContSters87904 Ce avantaje si dezvantaje prezinta un SRL si un PFA? (vezi toată discuția)
P.f.a sau srl? solomcarmendamiela solomcarmendamiela am autorizatie de artificier, doresc sa-mi deschid o afacere in acest sens ( participare la festivitati, nunti, etc. cu jocuri de arificii).Am actele necesare ... (vezi toată discuția)
Asociatie familiala io_nightmare io_nightmare Este adevarat ca daca infiintez o asociatie familiala platesc impozite mai mici la stat?? (vezi toată discuția)