Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

vreau sa pun cerere de divort dar sotul meu ma ameninta ca imi ia copii.(7ani,2,6ani,si2 luni).motivul:nepotrivire de caracter.as vrea sa stiu daca am castig de cauza daca: nu am o casa proprie caci locuim cu soacra de peste un an,.venitul meu acum provine din indemnizatia de crestere a copilului.
el oficial nu are nici un venit de aproape 2 ani.
in comun avem doar masina,mobila si o societate fara activitate(deocamdata) la care suntem actionari cu cate 50% fiecare.
va multumesc anticipat pt raspuns!
In concret trebuie sa rezolvati problema locuintei, sa aveti martori si sa va angajati un avocat.
Problema locuintei este cea mai importanta.Daca rezolvati aceasta problema veti castiga procesul.Mare avocat nu va trebuie doar sa va apere totusi bine.:)

avocat Claudiu Lascoschi
va multumesc foarte mult pt raspunsuri
Daca urmati cele ce v-am spus noi va asteptam sa ne anuntati ca ati castigat procesul.
Succes.