Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general BILANT 2011
Discuție deschisă în Contabilitate în general

BILANT 2011

pentru a transmite bilantul online trebuie scanat si bilantul sau numai anexele? daca numai anexele atunci nu avem semnatura la intocmit. in situatia in care il duci la ghiseu e aceeasi problema .scanat si bilantul? va multumesc mult.
care este termenul de depunere al bilantului?
Pentru societatile comerciale termenul este de 150 zile.
buna ziua,
pentru domnul ion g, bilantul in sine nu se scaneaza , el aste deja pdf la care se adauga arhiva zip ce contine anexele (care au fost listate , stampilate si semnate) scanate
daca deschideti pdf-ul bilant , la instructiuni veti citi clar ,exact asa cum de altfel ati si inteles.
atat pentru depunerea on-line cat si pentru depunerea la ghiseu se procedeaza la fel.
eu am depus si on line si la ghiseu si a fost ok . la ghiseu a verificat sa am toate anexele , dar am inteles ca in unele judete s-a oprit doar prima pagina( restul fiind scanate mi se pare normal sa nu se incarce cu maculatura)

in alta ordine de idei , la ong-uri nu se mai fac note explicative ?
in instructiuni nu apar ca facand parte din arhiva zip si nici programul de conta pe care lucrez nu le are , cum le are la srl-uri.