Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA POLUARE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA POLUARE

Buna seara! In 2010 am platit 2600 lei taxa de poluare,doamnele de la finante mi-au spus ca din aceasta suma nu pot recupera nimic,vreau sa stiu daca este adevarat! Multumesc.
Din ceea ce stiu eu, pana acum banii s-au recuperat in procent de 100% de toti cei care au actionat in judecata statul. Dar ca sa nu vorbesc de altii, eu am castigat toate cazurile pe care le-am avut.
Stati linistita, nu va pierdeti banii.
Si cam cat timp dureaza?aprox.
As dori si link-ul.multumesc
Il caut si il trimit. Ca durata nu stiu exact sa va spun, e in functie de gradul de incarcare al tribunalului unde introduceti actiunea. De ex. in Sibiu daca introduceti azi cererea, primul termen va fi prin lunile septembrie-octombrie, fiind foarte incarcati. Un coleg imi spunea ca la Tulcea sunt putine si totul se deruleaza foarte repede. Caut link-ul si il trimit. L-am salvat pe undeva.
lorecriss a scris:

Buna seara! In 2010 am platit 2600 lei taxa de poluare,doamnele de la finante mi-au spus ca din aceasta suma nu pot recupera nimic,vreau sa stiu daca este adevarat! Multumesc.

Taxa de poluare ai platit-o pentru o masina SH adusa din afara sau pentru o masina noua cumparata din tara? E un amanunt destul de important.