Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM sau prestari servicii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM sau prestari servicii

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu o informatie.Daca eu, ca angajator, doresc sa angajez pe cineva sa presteze un anume serviciu pe perioada determinata, ce este mai avantajos sa fac din punctul de vedere al contributiilor pe care trebuie sa le platesc la stat? CIM pe perioada deeterminata(stiu ca de 1 dec 2008 s-au redus contributiile cas 18%, sanatate 5,2% si somaj 0,5%)sau contract de prestari servicii?Unde-s mai mici contributiile la stat?
Multumesc!
Un mare si calduros LA MULTI ANI ! Sa aveti o zi minunata ( pe masura profesionalismului de care dati dovada constant :) ) !!