avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... In cat timp se finalizeaza un proces penal si cand o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

In cat timp se finalizeaza un proces penal si cand o sa mai pot conduce?

ma poate ajuta cineva va rog stiti in cat timp se finalizeaza un proces mentionez ca mi sa suspendat permisul pe baza art 85 conducerea unui autotorism cu numere false a trecut aproape 2 luni si nici un raspuns de nicaieri ce pot sa fac
#-o

Nu va poate spune nimeni cat dureaza,oricum daca veti fi trimis in judecata si condamnat permisul dvstra se anuleaza.
Termenul nu poat fi anticipat, insa aveti posibilitatea sa formulati o cerere de comunicare a stadiului dosarului.
am facut cerere la procuratura pentru o dovada si sa respins tot asa la prim procuror raspunsul fiid tot negativavocatul m-a sfatuit sa contest in instanta nu mai stiu ce sa fac mai are rost sau prelungesc mai mult procedura mentionez ca intradevar pe masina aveam numere rosii expirate dar in masina in spate la luneta aveam numere noi valabile si fiindca ploua nu le-am montat
Daca lucrurile stau asa cum spuneti aveti sanse mari sa primiti o solutie favorabila de la procuror.
acest lucru s-a mentionat in declaratia data la politie ca aveam la mine in masina numere valabile mai mentionez ca nu am consumat alcool ajutatima cine poate cum pot grabi un pic solutionarea acestui caz
Ultima modificare: Miercuri, 30 Mai 2012
jozsefbalogh, utilizator

Alte discuții în legătură

Circulatia cu numere provizorii expirate cash0ut cash0ut Buna ziua, Am fost oprit de un echipaj de politie si s-a constatat ca circulam cu numerele provizorii expirate de aprox. 2 saptamani. Veneam de la mecanic ... (vezi toată discuția)
Circulatie cu numere expirate, doua abateri! va rog ajutati-ma cu un sfat Robertrobi Robertrobi Buna seara. As avea o intrebare , In ziua de 15.08.2014 am fost oprit de catre un echipaj de politie eu avand numere expirate la masina mi sa retinut ... (vezi toată discuția)
Art. 85, alin. (1) si (2) cod rutier nicoletavlaicu nicoletavlaicu Va rog sa imi spuneti daca se poate ,caRE sunt urmarile unui sofer dupa ce a comis faptele din respectivul art si a trecut 1o luni pana la ... (vezi toată discuția)