Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Schimbarea completului de judecata si stramutarea in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Schimbarea completului de judecata si stramutarea in alta localitate a dosarului

In prezent am un dosar pe rol la Curtea de Apel ( recurs ) . Din ultima sedinta am fost martor la un scenariu din care s-a plecat cu "pachet" din sala de sedinta cu scopul ca completul de judecata sa dea o solutie in defavoarea mea. Rugamintea mea este cum as putea realiza :

- schimbarea completului de judecata ,
- stramutarea in alta localitate a dosarului.

Va multumesc anticipat !
Partea nemultumita de solutia instantei poate exercita calea de atac prevazuta de lege impotriva hotararii pronuntate.

In speta, dvs v-ati judecat in recurs ceea ce face ca hotararea pronuntata sa fie irevocabila , situatie in care nu mai puteti exercita decat una din caile extraodinare de atac - contestatia in anulare si/sau revizuirea.