Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... control itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

control itm

Am o nelamurire cu privire la urmatoarele :
am avut control si inspectorul mi-a lasat ca masaura ca c.i.m vechi care au fost incheiate pina in aparitia ordin 1616 /02.06.2011 trebuie modificate acum cu un act aditional la c.i.m.
Nu prea inteleg dupa cum vad la forum legea nu se aplica retroactiv ,e valabil numai acelor care e incheiat dupa aparitia ord.ment mai sus.

Daca trebuie facut atunci cu ce data intra in vigoare?

Multumesc mult

in contractul de munca sunt mentionate zilele pentru preaviz daca nu ati facut act aditional de prelungire normal ca respectati contractul de munca.