Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Am votat sau nu la referendum 2012
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Am votat sau nu la referendum 2012

Consider interesanta situatia fiecaruia.
Eu de exemplu peste 15 minute ma duc sa votez.
Invit pe cei care doresc sa spuna daca au votat sau nu vor vota sau nu se vor duce la vot. Stiu ca e prea mica statistica dar e interesanta.
Da, am votat!
ContSters214874, utilizator
Interesant.Majoritatea pina acum , ora 14 ,cam 80% au votat DA. Restul NU SE PREZINTA LA VOT. Deci nu e nimeni care sa voteze NU. Unde e democratia ?
freeanifer a scris:

Interesant.Majoritatea pina acum , ora 14 ,cam 80% au votat DA. Restul NU SE PREZINTA LA VOT. Deci nu e nimeni care sa voteze NU. Unde e democratia ?

"restul" care nu se prezinta la vot, isi exprima, democratic, neexercitarea acestui drept.( din ce imi amintesc au fost chiar indrumati)

Am votat!
Intreaga familie si-a exprimat dorinta de a vota,ca niciodata.

Îi felicit pe toţi aceia care au mers la vot. Mă număr printre ei , am votat încă de la ora 11 , aproximativ. La mine în oraş străzile nu erau foarte populate, iar în secţia de votare erau doar 3-4 persoane la acea oră.
Mi-am amintit apoi că este explicabil, întrucât astăzi este şi ziua Imnului naţional, care se serbează anual în oraşul meu, iar cu această ocazie oamenii merg în parc şi se mai delectează cu mici şi bere. Am fost şi eu acolo şi îmi venea să le spun să nu uite că mai au ceva important de făcut. Nu am idee încă despre rezultatele parţiale, însă verific şi mai revin. M-aş bucura mult să devină atmosfera încordată pe acest topic ci să decurgă măcar aşa de bine ca până acum:)