Forum Discuţii juridice Executare silită sechestru
Discuție deschisă în Executare silită

sechestru

Buna ziua,

As dori sa stiu daca se poate daca am incheiat acum 4 ani un contract de imprumut personal, si am intarziat la plata ratelor deoarece am ramas in somaj si dupa aceea am ramas fara nici un venit, daca banca poate sa imi puna sechestru pe un imobil pe numele meu, tinand cont de faptul ca nu am girat cu acest apartament, a fost cumparat ulterior semnarii contractului.Intreb aceasta deoarece primesc amenintari cu sechestrul din partea acestora.
Multumesc!
Buna seara,

Situatia este aceeasi si in cazul in care as fi doar uzufruct?

Va multumesc!
da, uzufructul poate face obiectul unei executari silite.