Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Ajutor firma transport
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Ajutor firma transport

Buna ziua v-as ruga daca ma puteti lamuri intr-o problema: am deschis o firma de transport marfa intern si international. Intrebarea mea este: pot desfasura activitati de transport pe teritoriul Italiei cu licenta de transport romaneasca? Aici ma refer la transport in interiorul statului italian de ex Roma-Milano sau am voie doar transport spre si dinspre Italia? In speranta ca este cineva care ma poate "lumina" in aceasta problema va multumesc anticipat !
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos pentru raspuns. Atat licenta de transport cat si copia conforma le-am obtinut singura mea nelamurire era daca trebuie sa cer alte autorizatii sau documente organelor competente din Italia pentru a putea oferii servicii de transport intern.