avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii recuperare bani de la casa de sanatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

recuperare bani de la casa de sanatate

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat pentru a recupera banii platiti angajatilor in perioadele de concediu medical de la casa de sanatate, sau de la cine se pot recupera.

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Simion Eugenia , Contabil 09:33, 16 Noiembrie 2012
Aveti termen 90 zile si banii ii recuperati in functie de analiza celor de la CASS.
De preferat este sa va duceti pana pe 25 ale lunii urmatoare impreuna cu D112 si anexa 1.1 depusa aferente lunii medicalului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concedii medicale ancaartifex ancaartifex buna ziua va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine cu urmatoarea problema am pe luna februarie 3 angajati in concediu medical.2 operati si un concediu de ... (vezi toată discuția)
Casa de asigurari de sanatate-certificate medicale sanducatanas sanducatanas Va rog sa-mi spuneti si mie ce documente trebuie depuse la casa de asigurari de sanatate pentru recuperarea sumelor pentru concedii medicale.Multumesc. (vezi toată discuția)
Concediu de boala mirela.onciu mirela.onciu Am un salariat, cu timp de lucru 2 ore, care lucreaza cu 8 ore la buget, in aprilie a fost in concediu de boala. Cum trebuie sa-l pontez. Este sotul meu, As ... (vezi toată discuția)