Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... este obligatoriu ca la concedierea uni angajat pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

este obligatoriu ca la concedierea uni angajat pe art.65 alin.1.?

Buna dimineata,
Va rog o alta intrebare; este obligatoriu ca angajatorul sa-i arate angajatului o lista cu locurile libere dein banca in urma concedierii pe art.65.alin.1 ( fara vina salariatului) din Codul Muncii?
Mie nu mi-a fost aratata aceasta lista si ulterior am aflat ca in perioada preavizului meu banca cautat pe diverse site-uri de jobu-uri oameni pentru aceeasi functie avuta de mine?
Daca da, imi puteti indica si unde anume sa citesc, poate norme europene?
Multumesc inca o data.
Duoa concediere, angajtorul nu mai are nicio obligatie fata de fostul salariat in privinta anuntarii unui post vacant.
Am inteles. Inca o data multumesc frumos si numai de bine