avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul medical diminueaza concediul de odihna?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul medical diminueaza concediul de odihna?

Stie cineva daca perioada de concediu medical mai diminueaza concediul de odihna?

Multumesc tare mult,
Gabriela
Cel mai recent răspuns: GABRIELA_22 , utilizator 13:56, 17 Octombrie 2012
GABRIELA_22

Daca se doreste a se respecta acea Directiva si Hotarare a CEJ , angajatorul poate prevede in REg.Intern o astfel de prevedere ... intr-adevar, nici Directiva si nici hotararea nu stabileste durata concediului medical care nu afecteaza CO.
Va multumesc pentru raspuns.
O zi frumoasa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul medical, respectiv de maternitate diminueaza concediu de odihna? atviorica atviorica imi spuneti va rog daca concediul medical, respectiv de maternitate diminueaza concediu de odihna? multumesc (vezi toată discuția)
Concediu de odihna afectat de concediu medical cucubau1982 cucubau1982 Buna ziua, Ma puteti va rog ajuta cu un raspuns? Intrebarea mea este: daca angajatul beneficiaza de concediu de boala, se diminueaza numarul zilelor de ... (vezi toată discuția)
Concediu medical/concediu de odihna Ruslana1 Ruslana1 Buna ziua. As dori sa stiu daca un angajat se afla in concediu medical, mai are dreptul la zile de concediu de odihna pe perioada cat a fost in concediu ... (vezi toată discuția)