Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul medical diminueaza concediul de odihna?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul medical diminueaza concediul de odihna?

Stie cineva daca perioada de concediu medical mai diminueaza concediul de odihna?

Multumesc tare mult,
Gabriela
GABRIELA_22

Daca se doreste a se respecta acea Directiva si Hotarare a CEJ , angajatorul poate prevede in REg.Intern o astfel de prevedere ... intr-adevar, nici Directiva si nici hotararea nu stabileste durata concediului medical care nu afecteaza CO.
Va multumesc pentru raspuns.
O zi frumoasa