Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA depunere declaratie 099
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

depunere declaratie 099

buna seara
a depus cineva 099?Stiti cat dureaza inregistrarea in scopuri de tva?AM depus doua deconturi trimestriale,consecutive pe 0 si mi s-a anulat din oficiu inreg in scopuri de tva.Trebuie facut dosar?Sau se face control?Am auzit tot felul de variante.Sau este mai bine sa corectez deconturile de tva care au fost transmise pe 0?Ma gandesc sa nu fac mai mult rau sa ma trezesc cu cei de la Anaf pe cap.
Multumesc!
multumesc dar nu ma ajuta f tare nu pre am gasit un exemplu clar cu decurge aceasta inregistrare