Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... e posibila cedarea drepturilor parintesti la notar ?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

e posibila cedarea drepturilor parintesti la notar ?

spuneti-mi va rog frumos daca este posibil ca , concubinul meu sa imi cedeze prin notar toate drepturile asupra copilului ??? VA ROG MULT !!!!!!!
Slabe sanse pentru autoritate exclusiva in instanta, dar sunt, din pacate. Am vazut hotarari judecatoresti care m-au socat; cat de usor priveaza unele instante un copil de unul dintre parinti!
Oricum, mie imi pare un capriciu si nu vad temei real.
Nu ati specificat daca tatal a recunoscut sau nu copilul.
m_ella2005, utilizator
a recunoscut copilul...