avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... e posibila cedarea drepturilor parintesti la notar ?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

e posibila cedarea drepturilor parintesti la notar ?

spuneti-mi va rog frumos daca este posibil ca , concubinul meu sa imi cedeze prin notar toate drepturile asupra copilului ??? VA ROG MULT !!!!!!!
Slabe sanse pentru autoritate exclusiva in instanta, dar sunt, din pacate. Am vazut hotarari judecatoresti care m-au socat; cat de usor priveaza unele instante un copil de unul dintre parinti!
Oricum, mie imi pare un capriciu si nu vad temei real.
Nu ati specificat daca tatal a recunoscut sau nu copilul.
Ultima modificare: Miercuri, 7 Noiembrie 2012
m_ella2005, utilizator
a recunoscut copilul...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Parintii mei divorteaza la notar. ei sunt separati de multi ani ... Luca Catalina Denisa Luca Catalina Denisa Parintii mei divorteaza la notar. Ei sunt separati de multi ani insa de abia acum au hotarat sa faca acest pas la initiativa tatalui meu. Mama mea vrea sa aiba ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa il decad din drepturi pe tatal copilului meu? Catalina12345678 Catalina12345678 Traiesc in concubinaj cu tatal fetitei mele.El a recunoscut-o pe fetita.dar as vrea sa stiu daca ma despart de el as putea sa il decad din drepturi si sa trec ... (vezi toată discuția)
Custodie exclusiva Andreea 89 Andreea 89 Bună ziua am 2 copii cu fostul concubin eu am o condamnare cu suspendare pt înșelăciune cei 2 copii îi cresc singura de 7 ani nu îi vizitează nu le ... (vezi toată discuția)