avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare cu conventie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare cu conventie

-am depus astazi 26.11.2012 situatia privind locurile de munca vacante la AJOFM
-mi-a facut si o repartitie tot astazi.
-am depus azi 26.11.2012 si revisalul la ITM angajarea incepand cu data de 28.06.2012.(este primul angajat)
Am trecut pe un formular al celor de la AJOFM la contract de munca nr.1 /28-11-2012 data inceperii angajarii .
Trebuia scris 28 sau 26.11.2012 pe acel formular? Functionara nu da lamuriri .

Este totul in ordine din punctul de vedere al datelor inscrise pentru a beneficia de conventie cu AJOFM.?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:36, 27 Noiembrie 2012
Conform dispozitiilor care reies din Codul Muncii, data incheierii c.i.m. nu este aceeasi cu data inceperii activitatii

Astfel , in speta, contractul trebuia sa aiba numarul 1 din data de 26.11.2012 , cu data de incepere a activitatii data de 28.11.2012.
Ultima modificare: Marți, 27 Noiembrie 2012
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare blareanabel blareanabel Buna ziua! Am o prietena care este in somaj,de cateva zile a fost la un interviu pt un loc de munca, angajatorul a trimis-o la AJOFM sa anunte ca si-a gasit ... (vezi toată discuția)
Angajare salariatai REDUNINANCE REDUNINANCE Buna ziua pasii in vederea angajarii stiu ca sunt urmatorii: a). se depune la somaj \"situatia locurilor de munca vacante\" formularul tip; b). ... (vezi toată discuția)
Contract de munca andreeamuresan andreeamuresan buna ziua . . angajarea s-a facut in 27 09 2012 , dar am semnat contractul de munca in data de 28 09 2012. am cerut un exemplar din c.i.m.pentru al putea ... (vezi toată discuția)