Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare cu conventie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare cu conventie

-am depus astazi 26.11.2012 situatia privind locurile de munca vacante la AJOFM
-mi-a facut si o repartitie tot astazi.
-am depus azi 26.11.2012 si revisalul la ITM angajarea incepand cu data de 28.06.2012.(este primul angajat)
Am trecut pe un formular al celor de la AJOFM la contract de munca nr.1 /28-11-2012 data inceperii angajarii .
Trebuia scris 28 sau 26.11.2012 pe acel formular? Functionara nu da lamuriri .

Este totul in ordine din punctul de vedere al datelor inscrise pentru a beneficia de conventie cu AJOFM.?
Conform dispozitiilor care reies din Codul Muncii, data incheierii c.i.m. nu este aceeasi cu data inceperii activitatii

Astfel , in speta, contractul trebuia sa aiba numarul 1 din data de 26.11.2012 , cu data de incepere a activitatii data de 28.11.2012.
Cornel Vasile, Consilier juridic