Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit pe profit 2012
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit pe profit 2012

Care este modul de închidere a anului 2012, din punctul de vedere al impozitului pe profit ? Cum declar in D100 SI d101?
Contribuabilii care efectueaza declararea si plata impozitului pe profit trimestrial, nu vor mai completa si depune declaratia 100 pentru trimestrul 4 pana la 25.01.2013, definitivarea si plata impozitului pe profit anual efectuandu-se pana la data de 25.03.2013, prin formularul 101 - Declaratia privind impozitul pe profit.