Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Cum am putea solutiona fara proces iesirea din indiviziune ? Sintem 3 frati din care unul a fost plecat in strainatate 20 ani si are cetatenie straina . Ceilalti 2 s-au ingrijit de mama grav bolnava timp de 7 ani . In acest timp au facut si reparatii de aprox 15 000 euro la casa degradata .Acest frate nu accepta despagubirea in bani , doar daca se calculeaza la valoarea casei asa cum arata acum ,desi nu au contribuit cu nimic . De asemenea nu accepta terenuri in schimb .Sau ar fi de acord sa locuim toti 3 frati impreuna cu copiii si nepotii, in aceasta casa de 45 mp cu o curte de 400 mp .
~ Conținut șters la cerere ~