Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... conventie scrisa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

conventie scrisa

Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Daca intre 2 persoane s-a facut o conventie scrisa si semnata, fara martori, dar aceasta suma de bani a fost obtinuta prin intimidare, santaj si persoana respectiva foloseste acum acea conventie in instanta (avand deja citatie) eu cum probez ca nu am sa-i dau nici o suma de bani?
Multumesc frumos.
Fara martori,sau alte inscrisuri doveditoare...cam greu.