Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de risc maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de risc maternal

buna
daca am 7 luni vechime la locul de munca si am ramas insarcinata,a-s dori sa-mi iau concediu de risc maternal pana la intrarea in prenatal , mai primesc acea indemnizatie de crestere a copilului?acel concediu de risc maternal se considera vechime?sau care sunt conditiile
multumesc
Concediul de risc maternal se acorda fara conditia existentei unui stagiu minim de cotizare.