avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de risc maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de risc maternal

buna
daca am 7 luni vechime la locul de munca si am ramas insarcinata,a-s dori sa-mi iau concediu de risc maternal pana la intrarea in prenatal , mai primesc acea indemnizatie de crestere a copilului?acel concediu de risc maternal se considera vechime?sau care sunt conditiile
multumesc
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 13:38, 27 Februarie 2014
Concediul de risc maternal se acorda fara conditia existentei unui stagiu minim de cotizare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu risc maternal ganca ganca de luna viitoare o sa fiu in concediu de risc maternal am inteles ca legea spune ca se acorda 75% din salar adica daca eu am avut 1600 ron brut si net ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil alexandra_draghici24 alexandra_draghici24 Buna ziua m-ar interesa sa stiu daca o femeie care are 10 luni lucrate poate intra in concediu medical sau risc maternal daca este insarcinata in 4 luni ... (vezi toată discuția)
Concediu medical sau risc de sarcina? laurentiuu laurentiuu sunt gravida in prima luna iar doctorul mi-a zis ca pana in luna a 4a sa stau in repaus la pat (acasa). 1) ce este mai bine CM sau risc de sarcina? 2) cat ... (vezi toată discuția)