Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cãlãtorie in America
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cãlãtorie in America

Buna ziua,
Am si eu o întrebare, si anume: Am fost plecat doua luni in America (ca si turist) cu pasaport maghiar. Va rog frumos sa-mi spuneti dacă mai am dreptul sa merg anul acesta in America? si peste cât timp? Cand am ajuns in State, mi-au pus o stampila in pasaport, unde scria ca pot sa stau doua luni. Nu am stat nicio zi peste, am ieșit la termen din tara.
Va multumesc frumos.
Pentru SUA citiți informațiile din acest link:
[ link extern ]

Aveți nevoie de autorizație ESTA:
[ link extern ] /

Cam la fel e procedura și pentru AUstralia, discuția din acest link vă lămurește:
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Sunt în SUA cu contract de h2a și mia zis sa plec ca nu mai are nevoie de mine cit am voie sa mai stau am viza pina în decembrie